Нові правила доставки в країни Євросоюзу

З 1-го липня в країнах ЄС вводяться нові митні правила. Основні моменти, що необхідно знати:

1. Більше не буде безмитного порога. ПДВ буде нараховуватися на будь-яку суму товару.

2. eBay і Etsy збиратимуть ПДВ з покупців автоматично, якщо вартість товару + доставка до 150 євро. При оформленні доставки в цьому випадку необхідно вказати податковий номер IOSS маркетплейсу. Так митниця знатиме, що ПДВ уже сплачено. Детальна інструкція тут.

3. Якщо у вас магазин на платформі Shopify, ви можете стати податковим агентом, отримати IOSS номер і самостійно збирати з покупців ПДВ і передавати його в країни ЄС. Якщо ви не хочете отримувати податковий номер, ПДВ буде нараховуватися на митниці.

4. Якщо ви продаєте товар на Lavky, ПДВ з покупців буде збиратися на митниці.

5. Якщо вартість товару + доставка вище 150 євро, то на митниці будуть нараховані ПДВ, митні збори і послуги брокера незалежно від того, де саме був проданий товар.

6. Розмір мита буде залежати від країни одержувача і типу товару, що був відправлений. При оплаті мита онлайн, вартість обробки посилок буде нижче. Сплатити мито може як покупець, так і продавець, але нараховуються мито покупцеві. У разі, якщо ПДВ зняли 2 рази (на маркетплейсі і на митниці), покупець може звернутися до митниці своєї країни, надати всі документи і йому повернуть суму, яку він переплатив.

Також при доставці посилок в країни Євросоюзу необхідно вказувати митний код товару. Митний код допомагає визначити розмір податку на імпортовані товари. За митним кодом співробітники митниці визначають, який саме товар імпортується. Сума податку може відрізнятися в залежності від виду товару. Стандартний код – це число з шести цифр, але в деяких країнах в ньому може бути і 8 цифр, і 10.

При оформленні доставки в країни Євросоюзу через Особистий Кабінет Western Bid, з’явиться поле для внесення митного коду. Звертаємо вашу увагу, вказувати митний код необхідно тільки в разі, якщо ви відправляєте посилку в країну ЄС. Для доставки в інші країни, митний код вказувати не потрібно.

Підібрати митний код під вашу категорію товару можна тут.

Також в липні набувають чинності нові правила для продажу іграшок в країни Євросоюзу (ці правила не поширюються на продаж іграшок в інші країни).

Якщо ваш товар можуть прийняти за іграшку, то аби його не затримали на митниці, ми рекомендуємо при оформленні доставки ставити в спеціальному чек-боксі галочку, що ваш товар не є іграшкою. В цьому випадку при описі товару в дужках буде фраза “This not a toy”. В описі ми рекомендуємо писати, що це предмет для декору або сувенір з докладним описом, що це, але без зазначення матеріалу.

Якщо ваш товар абсолютно не схожий на іграшку, то галочку ставити не потрібно. Наприклад, картина, нашийник для собаки, чашка. Якщо ви не будете ставити галочку, то після вашого опису товару нічого додатково не буде написано.

В разі, якщо ви продаєте іграшки для дітей, вам необхідно виконати всі вимоги ЄС до продажу іграшок і додати всі необхідні документи до посилці. Якщо у вас немає всіх спеціальних документів, а ви продаєте саме іграшки, то рекомендуємо виключити країни ЄС і продавати в ті країни, де такі дозволи не потрібні. Наприклад, в США, Канаду і т. п.

Якщо у вас залишились запитання, скористайтеся пошуком

Search
Generic filters

Або зверніться до служби підтримки за безкоштовним номером:
0 800 211 581

Безкоштовно в робочі дні з 10:00 до 21:00 за Києвом