З 1-го липня 2021 року змінилися правила продажу товарів до країн Євросоюзу. Тепер відсутній поріг безмитного ввезення. На всі товари, вартість яких до 150 євро (враховуючи вартість доставки), відправлені з країн, що не є членами ЄС, буде встановлений ПДВ. Розмір ПДВ залежить від країни отримувача.
Якщо вартість товару+доставки вище 150 євро, то нараховуються ПДВ / мита / послуги брокера в залежності від митних правил країни одержувача.
У разі, коли товар був проданий на eBay або Etsy, в ордері буде вказано податковий код, за яким митниця країн ЄС буде знати, що ПДВ вже сплачено.
{wrap--two-columns}
{wrap--column-part}
ЄС
{/wrap--column-part}
{wrap--column-part}
Etsy - ІМ3720000224
Ebay - ІМ2760000742
{/wrap--column-part}
{/wrap--two-columns}
{wrap--two-columns}
{wrap--column-part}
АВСТРАЛІЯ
{/wrap--column-part}
{wrap--column-part}
Etsy - 300009207152
Ebay - 064652016681
{/wrap--column-part}
{/wrap--two-columns}
{wrap--two-columns}
{wrap--column-part}
НОВА ЗЕЛАНДІЯ
{/wrap--column-part}
{wrap--column-part}
Etsy - 122669181
Ebay - 126101678
{/wrap--column-part}
{/wrap--two-columns}
{wrap--two-columns}
{wrap--column-part}
НОРВЕГІЯ
{/wrap--column-part}
{wrap--column-part}
Etsy - VOEC2021137
Ebay - VOEC2024926
{/wrap--column-part}
{/wrap--two-columns}
{wrap--two-columns}
{wrap--column-part}
ВЕЛИКОБРИТАНІЯ
{/wrap--column-part}
{wrap--column-part}
Etsy - GB370600428
Ebay - GB365608576
{/wrap--column-part}
{/wrap--two-columns}
Маркетплейси eBay і Etsy одразу нарахують ПДВ на вартість товару + доставка. Нагадуємо, ПДВ знімається майданчиками автоматично, якщо вартість товару+доставки до або дорівнює 150 євро. Якщо вартість товару+доставка вище 150 євро, то на митниці будуть нараховані ПДВ, митні збори і послуги брокера незалежно від того, де саме був проданий товар. Тобто в такому разі в ордері не буде зазначений податковий номер. Доставка оформляється як зазвичай і все мито буде нараховано на митниці.
Приклад ордера із зазначенням номера на eBay.
Приклад ордера із зазначенням номера на Etsy.
В особистому кабінеті Western Bid при оформленні доставки вже реалізована функція додавання IOSS-номера маркетплейсу. Знайти цей номер можна в ордері про продаж в вашому особистому кабінеті продавця на маркетплейсі. Дані про сплату податку будуть відображені на поштовій етикетці, а також передані в електронному вигляді в митницю країни одержувача. У випадку якщо в особистий кабінет WB, зарахувалася транзакція з урахуванням вартості податку/доставки чи будь яких додаткових коштів, рекомендуємо додати ваш товар у зовнішній товар, щоб вартість лоту вказати чітко таку як на маркетплейсі. Детальна інформація про IOSS-код за посиланням.
Лістинг на Lavky.com створювати не потрібно, достатньо вказати посилання на проданий товар на Etsy або eBay. Створювати зовнішній товар необхідно для того, щоб вручну вказати таку ж вартість товару і вартість доставки, як в ордері Etsy або eBay.
Якщо використовувати вже існуючі транзакції, в них вже буде вказана сума з вирахуванням комісії PayPal і Western Bid. Відповідно, зазначена вартість товару на поштовій етикетці буде відрізнятися від вартості товару, зазначеної в ордері про продаж на маркетплейсі. Щоб у митниці не виникало питань, чому сума відрізняється, необхідно самостійно вказати повну вартість товару без вирахування комісій, додавши зовнішній товар.
Якщо товар проданий на Lavky або на будь-якому іншому майданчику, що не збирає ПДВ автоматично, відповідно не надає IOSS-номер, цей номер вказувати не потрібно при оформленні. Деякі кур’єрські служби на даний момент не відправляють посилки в країни ЄС без IOSS-номера. Якщо номера немає, вам необхідно вибрати інший спосіб доставки.
Правила оформлення доставки товарів в ЄС через Укрпошту можна вивчити тут.
Корисна рекомендація: щоб скоротити час проходження посилкою митниці, ви можете наклеїти на посилку наклейку з великою чорною позначкою IOSS, на якій потрібно вказати сайт, де був проданий товар, та IOSS-номер товару. Такі наклейки видають у деяких європейських поштових відділеннях при прийомі посилок від продавців і, як показує практика, вони дійсно допомагають митникам швидше пропускати посилки. Ви можете скачати такі наклейки для своїх посилок. Потім їх потрібно роздрукувати, вказати на них місце продажу та IOSS-номер, а потім наклеїти на посилку.
Також при доставці посилок в країни Євросоюзу необхідно вказувати митний код товару. Митний код допомагає визначити розмір податку на імпортовані товари. За митним кодом співробітники митниці визначають, який саме товар імпортується. Сума податку може відрізнятися в залежності від виду товару. Стандартний код – це число з шести цифр, але в деяких країнах в ньому може бути і 8 цифр, і 10. На товари, дорожче 150 євро необхідно вказувати 10 цифр коду.
При оформленні доставки в країни Євросоюзу через Особистий кабінет Western Bid, з’явиться поле для вказівки митного коду.
Звертаємо вашу увагу, для створення посилок необхідно вказувати митний код товару в будь-яку країну доставки. Для таких видів пересилок, як Консолідація+ та Консолідація Директ, вказувати ТНЗ (митний код товару) - непотрібно.
Для самостійного визначення митних товарних кодів можна скористатись Гармонізованою системою Всесвітньої Митної Організації або Пошуковим інструментом кодів на єдиному експортному веб-порталі.
Також в липні 2021 року вступили в силу нові правила для продажу іграшок в країни Євросоюзу (ці правила не поширюються на продаж іграшок в інші країни).
Якщо ваш товар можуть прийняти за іграшку, то щоб його не затримали на митниці, ми рекомендуємо при оформленні доставки ставити в спеціальному чек-боксі прапорець, що ваш товар не є іграшкою. В цьому випадку при описі товару в дужках буде фраза “This not a toy”. В описі ми рекомендуємо писати, що це предмет для декору або сувенір з докладним описом, що це, але без зазначення матеріалу.
Якщо ваш товар абсолютно не схожий на іграшку, то галочку ставити не потрібно. Наприклад, картина, нашийник для собаки, чашка.
Якщо ви не будете ставити галочку, то після вашого опису товару нічого додатково не буде написано.
У разі, якщо ви продаєте іграшки для дітей, вам необхідно виконати всі вимоги ЄС до продажу іграшок і докласти всі необхідні документи до посилці. Якщо у вас немає всіх спеціальних документів, а ви продаєте саме іграшки, то рекомендуємо виключити країни ЄС і продавати в ті країни, де такі дозволи не потрібні. Наприклад, в США, Канаду тощо.
Зробіть крок для
реєстрації компанії
Готові почати? Заповніть, будь ласка, заявку
Сервіс доступний лише для зареєстрованих клієнтів
Дякуємо за заявку!
Лист-емейл з інструкціями надійде вам у відповідь на вашу заявку протягом 3-5 робочих днів з моменту відправлення заявки.