Chat with us, powered by LiveChat

Нові митні правила ЄС

З 1-го липня 2021 року в країнах ЄС введені нові митні правила. Основні моменти, що необхідно знати:

1. Безмитний поріг відсутній. ПДВ нараховується на будь-яку суму товару.

2. eBay і Etsy збирають ПДВ з покупців автоматично, якщо вартість товару з доставкою в сумі складають до 150 євро. При оформленні доставки в цьому випадку необхідно вказувати податковий номер IOSS маркетплейсу. Це інформація для митниці про те, що ПДВ уже сплачено. Детальна інструкція тут.

3. Якщо у вас магазин на платформі Shopify, ви можете стати податковим агентом, отримати IOSS номер і самостійно збирати з покупців ПДВ і передавати його в країни ЄС. Якщо ви не хочете отримувати податковий номер, ПДВ буде нараховуватися на митниці.

4. Якщо ви продаєте товар на Lavky, ПДВ з покупців буде збиратися на митниці.

5. Якщо вартість товару з доставкою в сумі становить більше ніж 150 євро, то на митниці будуть нараховані ПДВ, митні збори і послуги брокера незалежно від того, де саме був проданий товар.

6. Розмір мита залежить від країни одержувача і типу товару, що надсилається. При оплаті мита онлайн вартість обробки посилок зазвичай нижче. Сплатити мито може як покупець, так і продавець, але нараховуються мито саме покупцеві. У випадку, якщо ПДВ зняли 2 рази (на маркетплейсі і на митниці), покупець повинен звернутися до митниці своєї країни, надати всі документи, і йому повернуть суму, яку він переплатив.

Також при доставці посилок в країни Євросоюзу необхідно вказувати митний код товару.

Митний код допомагає визначити розмір податку на імпортовані товари. За митним кодом співробітники митниці визначають, який саме товар імпортується. Сума податку може відрізнятися в залежності від виду товару. Стандартний код – це число з шести цифр, але в деяких країнах в ньому може бути і 8 цифр, і 10.

При оформленні доставки в країни Євросоюзу через особистий кабінет Western Bid з’являється поле для внесення митного коду.

Звертаємо вашу увагу: вказувати митний код необхідно не лише при відправленні товарів до країн Євросоюзу, а завжди, при оформленні будь-якої пересилки!

Ця вимога є обов’язковою при проходженні через митний кордон, незалежно від способу відправки, який ви обираєте.

Підібрати митний код під вашу категорію товару можна при створенні відправки в особистому кабінеті. У відповідному полі ви можете почати писати код цифрами (якщо знаєте точний код, що підходить під ваш товар), або ж англійською мовою і система покаже співпадіння з існуючими кодами з міжнародної системи. Будь ласка, для простішого проходження митниці та уникнення затримок, обирайте той код що найбільше підходить під ваш товар.

Також в 2021 році набули  чинності нові правила для продажу іграшок в країни Євросоюзу (ці правила не поширюються на продаж іграшок в інші країни).

Якщо ваш товар схожий на іграшку і може бути кваліфікований як іграшка, то для уникнення затримання на митниці ми рекомендуємо при оформленні доставки ставити в спеціальному чек-боксі галочку, що ваш товар не є іграшкою. В цьому випадку при описі товару в дужках буде фраза “This not a toy”. В описі ми рекомендуємо писати, що це предмет для декору або сувенір з докладним описом, вказувати що це таке, але без зазначення матеріалу.

Якщо ваш товар абсолютно не схожий на іграшку, то галочку ставити не потрібно. Наприклад, картина, нашийник для собаки, чашка. Якщо ви не будете ставити галочку, то після вашого опису товару нічого додатково не буде написано.

В разі, якщо ви продаєте іграшки для дітей, вам необхідно виконати всі вимоги ЄС до продажу іграшок і додати всі необхідні документи до посилці. Якщо у вас немає всіх спеціальних документів, а ви продаєте саме іграшки, то рекомендуємо виключити країни ЄС і продавати в ті країни, де такі дозволи не потрібні. Наприклад, в США, Канаду і т. п.

Як уникнути подвійного оподаткування читайте в статті.

Зробіть крок для
реєстрації компанії

Готові почати? Заповніть, будь ласка, заявку

Сервіс доступний лише для зареєстрованих клієнтів

*всі поля обов’язкові

Дякуємо за заявку!

Лист-емейл з інструкціями надійде вам у відповідь на вашу заявку протягом 3-5 робочих днів з моменту відправлення заявки.

Oops! Something went wrong while submitting the form.
нові митні правила для Європи країн ЄС, безмитний поріг як дізнатися, як нараховується мито в ЄС, митний код товару для Євросоюзу, новые таможенные правила для Европы стран ЕС, беспоошлинный порог как узнать, как насчитывается пошлина в ЕС, таможенный код товара для Евросоюза