Податок на цифрові послуги в Україні

З 1 січня 2022 року в Україні запроваджено податок на цифрові послуги, які надають компанії-нерезиденти країни, у тому числі й на послуги маркетплейсів.

ЩО ЦЕ ЗА ПОДАТОК?

Це ПДВ (20%), покладений на цифрові послуги (реклама, продажі, сервіси), які надають онлайн-компанії нерезиденти жителям України. У тому числі під нього підпадають маркетплейси, а також компанії, що надають рекламні послуги, такі як Google і Facebook.

ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ДЛЯ ПРОДАВЦІВ?

Фактично податок самостійно оплачують торгові майданчики одним платежем один раз на квартал. Це зручно для продавців, але, звісно, впливає на вартість послуг майданчиків і рекламних сервісів. Так, продавці на Etsy та Ebay бачать нарахування +20% на вартість підписки на магазин, рекламні послуги, комісії, вартість публікації товарів тощо.

КОГО СТОСУЄТЬСЯ ПОДАТОК?

Цей податок стосується лише фізичних осіб та ФОП, які не сплачують ПДВ в Україні. Якщо ж у вас зареєстрована компанія-платник ПДВ, ви можете ввести відповідний податковий номер (наприклад, як пропонує Etsy у своїх статтяхта ПДВ на послуги нараховуватись не буде. Якщо ж ви не компанія-платник ПДВ, введення податкового номера ніяк не вплине на нарахування податку. Тобто вводити його вам не потрібно.

ЩО РОБИТИ ПРОДАВЦЯМ?

Зверніть увагу, цей податок нараховується не на всі суми транзакцій, а лише на ті, що ви сплачуєте іноземним компаніям (збори майданчика, реклама). Проте він підвищує витрати продавців. Отже, варто підкоригувати свої ціни, щоб покривати цю витрату.

Якщо у вас залишились запитання, скористайтеся пошуком

Search
Generic filters

Або зверніться до служби підтримки за безкоштовним номером:
0 800 211 581

Безкоштовно в робочі дні з 10:00 до 21:00 за Києвом