Chat with us, powered by LiveChat

Топ продажів Amazon: Що змінилося в торгівлі упродовж 2023 року

Що являє собою інтернет-гігант Amazon? Почнемо з коротенької статистики.

Зараз на Amazon продається товарів на суму більш ніж пів трильйона доларів на рік. Не так багато країн у світі мають валовий національний продукт вищий за цю цифру.

Сайти Amazon відвідують близько 2 мільярди 700 мільйонів разів на рік. Якби це були унікальні відвідувачі, кількість би дорівнювала чи не половині населення планети.

Цікаво й те, що люди, які купують на Amazon, починають шукати товар не через пошук у Google, вони йдуть прямо на маркетплейс. Воно й не дивно, зважаючи на те, наскільки користувачі звикли до швидкої та безкоштовної доставки й можливості купити все в один клік. Це стосується двох третин споживачів майданчика.

Щохвилини на платформі відбувається 7400 продажів, тобто більш як 120 продажів кожної секунди. 

Майже 90% незалежних бізнесів, що продають свої товари на Amazon, є прибутковими, за останній рік їхній дохід виріс на 20%. З іншого боку платформа Amazon самостійно продає свої товари й має всі можливості, щоб просувати їх перед сторонніми продавцями. Однак сумарно вона досі програє в продажах — 42% Amazon проти 58% від так званих 3P продавців, тобто незалежних підприємств. Всього таких бізнесів на Amazon близько двох мільйонів. Ця цифра навіть нижча за кількість тих, хто торгує на Etsy.

Я написав цю статтю на основі звіту від Jungle Scout, американської компанії, що надає інструменти на основі SaaS для пошуку та ринкової аналітики, управління запасами та аналізу продажів для компаній. У 2016-2017 роках ми користувалися їхніми послугами: проходили навчальні вебінари, знайомилися з програмним забезпеченням, що допомагає знаходити тренди та спілкуватися з покупцями через Seller Central. Отож почнімо наш огляд.

Продавці на Amazon — хто вони?

Люди, які заробляють на продажу товарів на Amazon, є дуже різними. До них належать власники малих підприємств та досвідчені фахівці з електронної комерції, менеджери брендів і агентства, що прагнуть використовувати величезне охоплення Amazon. Термін «продавець Amazon» часто використовується для позначення продавців третьої сторони або «3P» (third-party), чиї малі бізнеси та бренди генерують більш ніж половину річних продажів електронної комерції Amazon. Є також продавці «першої сторони» або «1P» (first-party), які продають свої товари Amazon, як постачальники. І, нарешті, є сам Amazon.

39% продавців описують себе як «цифрових кочівників» (digital nomads), які працюють віддалено та/або подорожують.

Серед цільової групи продавців 30% були віком від 35 до 44 років, 28% — від 25 до 34 років, та 19% — від 45 до 54 років. Доволі цікаво, що 72% продавців — чоловіки.

Щодо зайнятості, то 40% опитаних мали основну роботу, працюючи 40 чи більше годин на тиждень, 12% становили люди з частковою зайнятістю, 35% означили себе самозайнятими, 3% — пенсіонерами й лише 2% вказали, що вони в активному пошуку роботи.

Отже, ми говоримо про середні та малі бізнеси (SMB — small and medium-sized business), що продають на Amazon та мають виторг менш ніж 2 мільйони доларів на місяць. 

Наскільки мені відомо, майже всі продавці з України — це FBA і FBM продавці, які продають товари як 3P-Sellers. 

Продавці Першої Сторони (1P) продають свої товари безпосередньо Amazon, використовуючи платформу Vendor Central, і передають право власності на товари Amazon.

Продавці Третьої Сторони (3P) продають товари безпосередньо споживачам через платформу Amazon, використовуючи Seller Central, що дозволяє контролювати ціноутворення, запаси та спілкування з клієнтами. 

Обидві моделі мають свої переваги та призначені для різних типів продавців, залежно від розміру їхнього бізнесу та цілей.

Продукти та категорії. Що продавати на Amazon з України?

У 2023 році Amazon продовжував еволюціонувати, пропонуючи різноманітні можливості для тих, хто шукає прибуток на цій платформі. Серед найпопулярніших та найприбутковіших категорій для продажу на Amazon виокремлюються товари для дому та кухні, що стабільно мають попит серед споживачів. Їхня частка у 2023 році збільшилася з 32 до 35%.

Категорія «Краса та догляд за собою» збільшилася з 23 до 26%. Категорії «Одяг», «Взуття» та «Ювелірні прикраси» збільшилися з 18 до 20%, а категорії «Товари для дітей» та «Електроніка» обидві зросли з 14 до 16%. 

Іграшки та ігри, товари для творчості й книги, навпаки, втратили десь по 2% популярності. 

Продавці на Amazon зосереджують свої зусилля на торгівлі фізичними товарами, особливо тими, що є необхідними для побуту і мають постійний попит протягом усього року. При виборі товарів для продажу вони орієнтуються на такі ключові характеристики: високий попит і низька конкуренція, категорії з мінімальними обмеженнями чи вимогами, міцні товари, що витримають міжнародні перевезення, а також продукти, що їх можна економічно вигідно виготовляти або доволі дешево закуповувати в постачальників.

Китай залишається провідним джерелом імпортованих до США товарів. Більшість продавців приватних марок на Amazon постачають свої товари саме звідти. Однак із розвитком виробничих потужностей по всьому світу та змінами в цінах на міжнародні вантажоперевезення, продавці все частіше звертають увагу на інші країни, такі як Канада, Великобританія, Туреччина, Іспанія та Колумбія.

Більшість продавців на Amazon (84%) продають п’ятдесят або менше різновидів товарів. Невелика частка пропонує значно більшу кількість варіантів — 7% мають п’ятсот і більше найменувань. А втім, у групі з менш ніж п’ятдесятьма різновидами продавці виграють різноманітністю своєї продукції.

Встановлюючи ціни на свої товари, продавці мають враховувати вартість виробництва, доставки та маркетингу продукту, а також те, скільки споживачі готові заплатити за нього та яка ціна у конкурентів. Багато хто дотримується правила третин: витрати на виробництво товару складають ⅓ від його ціни, ще ⅓ йде на оплату комісій Amazon, а решта ⅓ стає доходом.

Продажі та рентабельність на Amazon

Продавці на Amazon, як правило, мають вищі рівні прибутковості порівняно з більшістю інших малих підприємств. Однак доходи та прибутки на цьому ринку значно різняться. Такі фактори, як розмір бізнесу, досвід продавця в електронній комерції та бізнес-модель, відіграють ключову роль в успіху продавця.

Багато малих підприємств на Amazon, так звані SMB, заробляють більше, ніж середній бізнес «на стороні». 58% продавців невеликих компаній звітують про продажі понад $250,000 на місяць, а 21% — понад $1 млн на місяць.

Майже три чверті продавців Amazon (73%) звітують про маржу прибутку понад 10%, а більше третини (35%) — понад 20%. Для порівняння, середня маржа прибутку для компаній у США становить 7%-10%.

Що потрібно, щоб продавати на Amazon

Успіх на Amazon не має єдиного шляху. Для будь-якої справи важливими є час та мотивація, деякі моделі бізнесу вимагають більшого залучення коштів. 60% продавців погоджуються: продаж на Amazon — це не спосіб швидко збагатитися. Зазвичай продавцям потрібно кілька спроб, перш ніж вони досягнуть успіху в електронній комерції.

Щоб мати успіх у продажах, треба навчитися обирати класні продукти, розумітися на побажаннях клієнтів та розібратися в логістиці електронної комерції. Все це вимагає часу. Більшість продавців розгортають повнофункціональний бізнес на Amazon протягом трьох місяців і керують ним менше як 20 годин на тиждень.

Значна частка продавців роблять певні вкладення, щоб розпочати свій бізнес. 58% продавців на старт витрачають менше ніж $5,000, а 25% — менше ніж $1,000. 77% продавців частково фінансують свій бізнес власними коштами. 63% продавців стають прибутковими протягом року після запуску бізнесу.

Інвестиції в маркетинг

Конкуренція на Amazon вимагає не лише виробництва якісного продукту. 80% продавців рекламують свої товари на Amazon або за його межами. Популярними є тактики реклами pay-per-click (PPC), а також реклама в соціальних медіа. Наприклад, 24% продавців рекламують товари на своїх брендових або особистих акаунтах у соцмережах, 12% працюють з інфлюенсерами.

При цьому 69% продавців витрачають від $0 до $2,500 на рекламу щомісячно. Половина тих, хто використовує Amazon PPC та інші маркетингові продукти Amazon, витрачають менше ніж $500 на місяць.

Фактори успіху

За словами самих продавців, ключові фактори успіху в продажах на Amazon наступні:

 • Досить пристрасті/мотивації
 • Наявність необхідних інструментів та помічної інформації
 • Бажання заробляти гроші
 • Досить часу для бізнесу
 • Досить грошей для інвестицій

Мотивація 

Продавці переконують, продажі на Amazon забезпечують гнучкий робочий графік, автономну кар'єру, а часто ще й фінансову безпеку та незалежність. Головні мотивації продавців Amazon такі:

 • Ти сам собі бос
 • Додатковий дохід
 • Можливість працювати де завгодно та/або подорожувати
 • Розвивати свій вже наявний бізнес через Amazon
 • Відчувати себе успішним і реалізованим
 • Новий виклик
 • Новий дохід
 • Побудувати бізнес, який можна продати інвестору
 • Зміна роботи
 • Пошук хобі

Методи фулфілменту

Складна логістична система Amazon та глобальна інфраструктура для виконання замовлень роблять цю платформу привабливою для підприємців, які працюють у сфері електронної комерції. 

Метод «Виконання замовлень Amazon» (Fulfillment by Amazon або FBA) є найпопулярнішим способом обробки замовлень серед продавців на Amazon. Однак багато продавців воліють самостійно займатися виконанням замовлень, тобто користуються методом «Виконання замовлень продавцем» (Fulfillment by Merchant або FBM).

Опитування показало, що 86% продавців надають перевагу FBA, що цілком зрозуміло. Це дуже зручно, бо не потрібно турбуватися про доставку. Проте 37% використовують FBM, окремо чи додатково до FBA. 

Навіщо робити доставку самостійно, спитаєте ви? Така модель є необхідною для дропшипінгу або Amazon Handmade, бо там товари виготовляються фактично під замовлення. У продавців FBM також зазвичай більш розширені каталоги продукції, оскільки немає потреби під кожний товар проходити всю процедуру зі створення лістингу з кодом та оформлення його на складі Amazon.

Що підприємці Amazon збираються робити у 2024 році

Згідно з опитуванням Jungle Scout, більш ніж половина продавців будуть шукати щастя на додаткових платформах, серед яких — eBay (якому надають перевагу 24%), Shopify (16%), Walmart (15%), Etsy (14%), Facebook Marketplace (11%). Також серед альтернатив називають Alibaba, Instagram, AliExpress, WooCommerce та Wordpress.

Крім цього, бізнесмени обмірковують нові тактики розвитку своєї справи, зокрема, використання соціальних мереж та залучення інфлюенсерів, а також збільшення частки ринку й поглиблене вивчення конкурентів.

Висновки. Як продавати на Amazon з України у 2024 році?

Метою нашої статті є не навчити продавати на Amazon з України, а скоріше спрямувати вас, якщо вам цікавий цей торговельний майданчик. Для успішної інтеграції вам потрібно мати зареєстрований акаунт продавця, метод для приймання платежів та місце, звідки ви будете пересилати куплені товари. 

Вам можуть стати у пригоді сервіси платформи для міжнародної електронної комерції Western Bid:

Щоб скористатися всіма можливостями Western Bid, реєструйте ваш особистий кабінет вже сьогодні.

Додаткові посилання

Повний звіт про продажі на Amazon від Jungle Scout тут.

Олександр Радіч
Олександр Радіч
Директор з зовнішніх комунікацій Western Bid, засновник Академії продажів Western Bid. З 2017 року навчає якісно, грамотно, успішно продавати різноманітні товари онлайн на міжнародних маркетплейсах Etsy і Shopify.

Реєстрація на подію

Залишайте заявку на реєстрацію на подію

Дякуємо за заявку!

Протягом 2 робочих днів ми надішлемо Вам лист з подальшою інформацією на вашу пошту.

Oops! Something went wrong while submitting the form.

Інші новини та події

Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Amazon
04.12.2023

Топ продажів Amazon: Що змінилося в торгівлі упродовж 2023

Зараз на Amazon продається товарів на суму більш ніж пів трильйона доларів на рік. Не так багато країн у світі мають валовий національний продукт вищий

Дізнатись більше
Продажі
17.11.2023

Збільшіть свої продажі на Amazon завдяки ОптоМаркет

Революціонізуйте свої продажі на Amazon: відкрийте для себе ОптоМаркет від Western Bid!

Дізнатись більше
Маркетинг
09.11.2023

Сім маркетингових засобів для збільшення продажів у 2024

Що, на думку десятків провідних галузевих фахівців, є запорукою вашого успіху в електронній комерції

Дізнатись більше
Shopify
30.11.2023

Shopify. Чого я навчився, запустивши більше 50-ти магазинів

Ця книга від Олександра Радіча – не тільки розбір платформи та технологій роботи з нею зі скрін-шотами, а й приклади, та практичні поради, досвід

Дізнатись більше
Etsy
27.07.2023

Як виставити товари на продаж на маркеті ETSY?

Ви зможете опублікувати свій товар самостійно, якщо ви маєте магазин на Etsy, відновили закинутий або чийсь магазин або працюватимите на іншому магазині

Дізнатись більше
Автоматизація
27.07.2023

Як автоматизувати торгівлю на Etsy, eBay, Amazon в KeyCRM.

Для тих, хто цінує свій час і не хоче витрачати багато часу на обробку і синхронізацію замовлень з Etsy, Ebay, Shopify, вести складський облік

Дізнатись більше
Гроші
27.07.2023

Як заощадити гроші на запуску та розвитку онлайн-продажів.

На початкових етапах запуску онлайн-магазину у власників бізнесу виникає багато питань, і серед них питання про витрати на розвиток сайту та онлайн-продажі

Дізнатись більше
Аналіз ринку
27.07.2023

Як проаналізувати ринок і визначити ціну товару.

Аналіз потрібно проводити для того, щоб дізнатися скільки було товарів продано, за якою мінімальною і максимальною ціною. Можна проаналізувати конкуренцію

Дізнатись більше
Шахрайство
27.07.2023

Як захиститися від шахраїв? | Western Bid

Відмінною особливістю “нової хвилі” шахрайства є покупка товарів за допомогою PayPal-акаунта, доступ до якого був зламаний або вкрадений.

Дізнатись більше
Податки
27.07.2023

Податок на цифрові послуги в Україні | Western Bid

З 1 січня 2022 року в Україні запроваджено податок на цифрові послуги, які надають компанії-нерезиденти країни, у тому числі й на послуги маркетплейсів.

Дізнатись більше
Etsy
27.07.2023

Як розшифрувати рахунок Etsy? | Western Bid

Дізнайтеся що таке - Listing, Transaction, Marketing, Subscription, Tax, VAT. Та де знайти щомісячну виписку вашого магазину!

Дізнатись більше