Chat with us, powered by LiveChat

Як заощадити гроші на запуску та розвитку онлайн-продажів

На початкових етапах запуску онлайн-магазину у власників бізнесу виникає багато питань, і серед них питання про скорочення витрат на розвиток сайту та онлайн-продажі. Зменшити витрати дійсно можливо, але у який спосіб це зробити? Читайте про це з прикладами та коментарями фахівців у цьому огляді.

Один зі шляхів створення онлайн-бізнесу, який починає працювати буквально від моменту старту — використання інтернет-магазину на платформі або конструкторі інтернет-магазинів. У такий спосіб бізнес або бренд отримує готовий канал для продажів з брендовим дизайном, вбудованими інтеграціями з рекламними й торговими майданчиками та сервісами оплати.

Складові успішних продажів онлайн

Результати опитування компанії Deloitte (Україна) “Споживацькі настрої українців після повномасштабного вторгнення” від 30 березня 2023 року показують, що все більше людей здійснюють покупки онлайн: ряди прибічників офлайн магазинів скоротились із 83% (у 2021 році) до 55% у 2022 році.

Розвиток онлайн-продажів відбувається за умови комплексного підходу — бази (тобто, безпосередньо онлайн-платформи) та методів просування. Розглянемо їх детальніше і дізнаємося, як скоротити витрати по кожному з пунктів.

Зручність використання сайту

Створення такого онлайн-магазину потребує часу, однак результат того вартий, адже він завжди виграватиме у порівнянні зі «складними» та громіздкими сторінками.

Який сайт є зручним для клієнта:

 • проста та зрозуміла навігація;
 • зручне меню;
 • блоки привернення уваги;
 • легкий спосіб переходу від сторінки товару до безпосередньої дії (купити, замовити).

Для економії на витратах під час перевірки сайту перед запуском користуються безкоштовними онлайн-сервісами та програмами для виконання технічного та SEO-аудиту. Зазвичай такі версії сервісів дають доступ лише до певної кількості аналітичних інструментів. Тому їх можна використати на старті роботи інтернет-ресурсу з метою усунення найбільш критичних помилок та підготовки до старту.

Зрозумілий та близький клієнту контент

Більшість сучасних онлайн-магазинів та платформ відійшли від рекомендацій стандартних текстових шаблонів. Експертний контент, що вирішує потреби споживача та відповідає його очікуванням — це шлях до порозуміння з потенційним клієнтом та підвищення його лояльності.

Є два способи наповнення сайту контентом:

 • створення текстів, відео та зображень самотужки, силами засновників бізнесу (або працівниками інтернет-магазину);
 • користування платними послугами авторів контенту.

Щоб заощадити та отримати дешевий контент, можна застосувати такі способи:

 • замовити на біржі контенту (написання текстів авторами-початківцями за невеликі гроші);
 • створення текстів за допомогою ботів, наприклад, від OpenAI (такий текст потребує редагування вручну, доопрацювання, а у деяких випадках додавання експертного бачення, тобто, без редактора та правок не обійтися).

Візуальна складова

Якісний візуальний контент є необхідним для створення емоційної складової продажів. Клієнт, який купує онлайн, орієнтується на власні естетичні вподобання, вау-ефект, який неможливо створити виключно за допомогою текстового опису. На відміну від магазину офлайн, у якому клієнт може взяти товар в руки та роздивитися, в інтернет-магазині він орієнтується на зображення, опис, відео. Презентація продукту за допомогою фото та відео необхідна, оскільки допомагає створювати емоційний відгук, підсилюють бажання купити.

Під час створення відеоконтенту можна зменшити витрати, відмовившись від залучення оператора та відеомейкера. Щоб зняти та змонтувати відеоролик про певний товар, достатньо телефону з якісною камерою, тихого приміщення та декількох джерел освітлення. Монтаж можна зробити у будь-якій програмі для редагування відео.

Дизайн магазину

Магазин, який має брендовий дизайн, запам’ятається клієнту швидше, ніж звичайна сторінка без унікальних виразних елементів або візуальних рішень. Якщо залучити команду дизайнерів та розробників до створення сайту неможливо (часто це дуже дорого), можна скористатися експрес-дизайнами інтернет-магазину.

Це рішення закриває одразу декілька питань:

 • створення та налаштування дизайну ключових сторінок та сторінок товарів фахівцем; хостинг;
 • система управління інтернет-магазином (CMS);
 • технічна підтримка й оновлення.

«Інтернет-магазин з дизайном на основі готової теми є швидким і дієвим інструментом, що дозволяє запустити продажі в інтернеті. Тому що не потрібно створювати з нуля, розробляти, прив’язувати до системи управління — тема дизайну вже готова. Кожна тема налаштовується під корпоративний стиль клієнта, під логотип, стилістику, кольори. Всі блоки можна дублювати в кожному місці сайту або прибирати чи міняти місцями. Це не шаблон, а «м’яка» тема, яка дозволяє кожному підприємцю, який хоче швидко запустити інтернет-магазин, не витрачати час на дизайн, а скористатися сучасним готовим рішенням і вже протягом тижня запустити магазин».

Алла Петриченко – співзасновниця Shop-Express. Експерт в області інтернет-маркетингу, інтернет-реклами для сайтів електронної комерції.

У такий спосіб можна отримати сайт з простим та зрозумілим інтерфейсом, вже інтегрований з платіжними системами та рекламними кабінетами Google Ads і Facebook. Все, що залишається — розвивати продажі, використовуючи подані інструменти. Це набагато простіше, ніж власними силами збирати команду та створювати сайт з нуля.

Налаштування таргетованої реклами

Допомагає генерувати трафік, тобто залучає на сторінку людей, які є вашими потенційними клієнтами. Метод доволі старий та перевірений часом, але лише за умови, що таргет налаштований правильно. Серед плюсів методу: буквально за декілька годин створена та запущена рекламна кампанія та трафік, а інколи — заявки та дзвінки від клієнтів вже у день старту.

«Якщо інтернет-магазин зроблений на сучасній платформі, наприклад Shop-Express, то в ньому вже є вбудованими інструменти для запуску торгових реклам і онлайн-маркетингу. Їх не треба технічно доробляти, тому є економія ресурсів для власника такого магазину» – прокоментувала Алла Петриченко.

Важливий нюанс: щоб кампанія була вдалою, доведеться розібратися у дрібницях таргетингу власними силами (що потребуватиме часу). Таким чином можна заощадити на оплаті послуг професійного таргетолога.

Сарафанне (WoM) радіо

Довіра до бренду чи товару певною мірою формується на підставі рекомендацій знайомих або відомих осіб. Саме через це реклама у блогерів дає такий потужний ефект. Інфлюенсер, який ділиться своїми враженнями від використання товару чи послуги, привертає увагу аудиторії та підвищує рівень довіри клієнта.

При застосуванні методів WoM (word of mouth або buzz marketing) потрібно забезпечити клієнтам умови для швидкого здійснення покупки. Для цього доведеться скерувати покупця на сторінку інтернет-магазину, маркетплейсу, сайту або профілю у соціальній мережі, де відбудеться безпосередньо процес продажу.

Цей спосіб просування може бути вигідним та недорогим за умови, якщо інфлюенсер користується продуктом за бартером. У такому випадку бренд не сплачує блогеру за рекламу, а лише надає конкретний товар або послугу за рекламу у блозі. Подібна реклама дає охоплення цільової аудиторії та підвищує конверсію через емоційну реакцію підписників.

Застосування методів SEO

SEO або пошукова оптимізація — це спосіб отримання безкоштовного трафіку з пошукових систем (його називають таким тільки через те, що власник бізнесу не сплачує за перехід ліда з реклами). Суть метода у тому, що користувач, який знаходить товар чи послугу в пошуку, є потенційним клієнтом.

Дешевим цей спосіб назвати важко, оскільки якісне SEO потребує значних вкладень. На початкових етапах застосування методів SEO заощадити можна хіба що на створенні контенту (тільки у тому випадку, якщо писати його самотужки). Однак у підсумку SEO дає стійкий ефект і має переваги перед платною рекламою, тобто продовжує приносити результати навіть коли роботи припинені або на паузі.

Отже, SEO — це раціональний підхід, який допоможе заощадити в майбутньому. Єдиним мінусом застосування є термін очікування перших результатів, який складає 4-6 місяців.

Медіамаркетинг

Це найбільш розповсюджений та «близький» сучасній аудиторії спосіб просування товарів та послуг. Кожен, хто переглядає ролики на YouTube або TikTok, отримує email-розсилки, слухає інтерв’ю та подкасти, читає публікації у соціальних мережах автоматично стає потенційним клієнтом інтернет-магазину чи довільного бренду. Методи медіамаркетингу допомагають реалізувати навіть дуже складні у просуванні та дорогі товари: обладнання, генератори, спеціалізовану техніку та інші.

Як скоротити витрати на розвиток онлайн-продажів за допомогою медіамаркетингу:

 • Застосувати безкоштовні сервіси для створення email-розсилок;
 • Самостійно створювати контент для Instagram, TikTok абo YouTube, знімаючи короткі відео на звичайний смартфон (монтаж у безкоштовних програмах обробки відео);
 • Систематично робити публікації у соцмережах або проводити трансляції у Facebook Live, залучаючи нових підписників (наприклад, якщо ваш магазин продає дитячі товари, можна запустити акцію на кшталт «товар за репост» за умови підписки на групу чи сторінку та репост публікації або ефіру);
 • Знімати вірусні відео (з метою збільшення аудиторії у соцмережах).

Реалізація товарів на маркетплейсах

Завдяки продажам через маркетплейси бізнес має можливість розширення аудиторії. Старт продажів на більшості подібних платформ простий — реєстрація запису користувача, внесення основних даних продавця та завантаження товарів. При такому способі продажів бізнес не мусить виконувати роботи з просування, тому що заохочення покупців стає завданням торгового майданчика. Однак за використання платформ все ж потрібно буде заплатити відсотком з продажу кожної товарної одиниці (на різних платформах свій розмір відсотка).

«Кожен інтернет-магазин, що прямо продає в інтернеті, шукає додаткові канали продажів, наприклад, маркетплейси, торгові товарні майданчики, такі як Google Shopping, Facebook. Звичні українські маркетплейси це Rozetka, Prom, Епіцентр та інші також дають можливість завантажувати свої товарні файли. Такий підхід дозволяє підприємцю знайти свою цільову аудиторію, створити найбільшу конверсію продажів і таким чином масштабувати бізнес. В класичному випадку, коли магазин створюється, не маючи інтеграції з маркетплейсами, зміна інформації і у магазині, і на маркетплейсі відбувається вручну (кожного разу при оновленні даних, зміні ціні і т.і.). Це довго, дорого та несе ризик задвоєння або некоректного занесення товарних одиниць.
Саме тому в інтернет-магазині має бути вбудована інтеграція його каталогу з маркетплейсами. В такому випадку оновлюватись інформація буде автоматично»

Алла Петриченко – співзасновниця Shop-Express. Експерт в області інтернет-маркетингу, інтернет-реклами для сайтів електронної комерції.

При використанні готових рішень, наприклад, шаблонів інтернет-магазинів, синхронізацію з маркетплейсом зазвичай виконує розробник магазину. Користувач отримує рішення з вже готовими робочими інтеграціями з гігантами електронної комерції. Оновлення відбуваються як в онлайн-магазині, так і на маркетплейсах — заощаджується час та ресурси, стає можливим швидке налаштування у всіх чинних каналах продажів, таким чином, можна продавати більше та ефективніше.

Висновок

Витрати на запуск інтернет-магазину цілком можливо оптимізувати завдяки двом факторам: максимальному залученням власних ресурсів (часу та вмінь працівників) та використанню безкоштовних або недорогих способів просування онлайн.

Існує й альтернативний спосіб розвитку та масштабування бізнесу без відволікань на технічні складнощі та пошук розробників. Це створення сайту для онлайн-продажів, який адаптується до фірмового стилю, містить інструменти для продажів, реклами та аналітики. Такий сайт сконструйовано на спеціальній платформі для інтернет-магазинів. Придбання такої послуги обійдеться значно дешевше, ніж оплата роботи різних фахівців: розробників, UX-дизайнера, копірайтера, маркетолога та SEO-фахівця.

Western Bid
Western Bid
Понад 20 років допомагаємо продавати та відправляти за кордон

Реєстрація на подію

Залишайте заявку на реєстрацію на подію

Дякуємо за заявку!

Протягом 2 робочих днів ми надішлемо Вам лист з подальшою інформацією на вашу пошту.

Oops! Something went wrong while submitting the form.

Інші новини та події

Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Amazon
04.12.2023

Топ продажів Amazon: Що змінилося в торгівлі упродовж 2023

Зараз на Amazon продається товарів на суму більш ніж пів трильйона доларів на рік. Не так багато країн у світі мають валовий національний продукт вищий

Дізнатись більше
Продажі
17.11.2023

Збільшіть свої продажі на Amazon завдяки ОптоМаркет

Революціонізуйте свої продажі на Amazon: відкрийте для себе ОптоМаркет від Western Bid!

Дізнатись більше
Маркетинг
09.11.2023

Сім маркетингових засобів для збільшення продажів у 2024

Що, на думку десятків провідних галузевих фахівців, є запорукою вашого успіху в електронній комерції

Дізнатись більше
Shopify
30.11.2023

Shopify. Чого я навчився, запустивши більше 50-ти магазинів

Ця книга від Олександра Радіча – не тільки розбір платформи та технологій роботи з нею зі скрін-шотами, а й приклади, та практичні поради, досвід

Дізнатись більше
Etsy
27.07.2023

Як виставити товари на продаж на маркеті ETSY?

Ви зможете опублікувати свій товар самостійно, якщо ви маєте магазин на Etsy, відновили закинутий або чийсь магазин або працюватимите на іншому магазині

Дізнатись більше
Автоматизація
27.07.2023

Як автоматизувати торгівлю на Etsy, eBay, Amazon в KeyCRM.

Для тих, хто цінує свій час і не хоче витрачати багато часу на обробку і синхронізацію замовлень з Etsy, Ebay, Shopify, вести складський облік

Дізнатись більше
Гроші
27.07.2023

Як заощадити гроші на запуску та розвитку онлайн-продажів.

На початкових етапах запуску онлайн-магазину у власників бізнесу виникає багато питань, і серед них питання про витрати на розвиток сайту та онлайн-продажі

Дізнатись більше
Аналіз ринку
27.07.2023

Як проаналізувати ринок і визначити ціну товару.

Аналіз потрібно проводити для того, щоб дізнатися скільки було товарів продано, за якою мінімальною і максимальною ціною. Можна проаналізувати конкуренцію

Дізнатись більше
Шахрайство
27.07.2023

Як захиститися від шахраїв? | Western Bid

Відмінною особливістю “нової хвилі” шахрайства є покупка товарів за допомогою PayPal-акаунта, доступ до якого був зламаний або вкрадений.

Дізнатись більше
Податки
27.07.2023

Податок на цифрові послуги в Україні | Western Bid

З 1 січня 2022 року в Україні запроваджено податок на цифрові послуги, які надають компанії-нерезиденти країни, у тому числі й на послуги маркетплейсів.

Дізнатись більше
Etsy
27.07.2023

Як розшифрувати рахунок Etsy? | Western Bid

Дізнайтеся що таке - Listing, Transaction, Marketing, Subscription, Tax, VAT. Та де знайти щомісячну виписку вашого магазину!

Дізнатись більше