Chat with us, powered by LiveChat

Блог

Гроші
27.07.2023

Як заощадити гроші на запуску та розвитку онлайн-продажів

На початкових етапах запуску онлайн-магазину у власників бізнесу виникає багато питань, і серед них питання про скорочення витрат на розвиток сайту та онлайн-продажі. Зменшити витрати дійсно можливо, але у який спосіб це зробити? Читайте про це з прикладами та коментарями фахівців у цьому огляді.

Один зі шляхів створення онлайн-бізнесу, який починає працювати буквально від моменту старту — використання інтернет-магазину на платформі або конструкторі інтернет-магазинів. У такий спосіб бізнес або бренд отримує готовий канал для продажів з брендовим дизайном, вбудованими інтеграціями з рекламними й торговими майданчиками та сервісами оплати.

Складові успішних продажів онлайн

Результати опитування компанії Deloitte (Україна) “Споживацькі настрої українців після повномасштабного вторгнення” від 30 березня 2023 року показують, що все більше людей здійснюють покупки онлайн: ряди прибічників офлайн магазинів скоротились із 83% (у 2021 році) до 55% у 2022 році.

Результати опитування компанії Deloitte

Розвиток онлайн-продажів відбувається за умови комплексного підходу — бази (тобто, безпосередньо онлайн-платформи) та методів просування. Розглянемо їх детальніше і дізнаємося, як скоротити витрати по кожному з пунктів.

Зручність використання сайту

Створення такого онлайн-магазину потребує часу, однак результат того вартий, адже він завжди виграватиме у порівнянні зі «складними» та громіздкими сторінками.

Який сайт є зручним для клієнта:

 • проста та зрозуміла навігація;
 • зручне меню;
 • блоки привернення уваги;
 • легкий спосіб переходу від сторінки товару до безпосередньої дії (купити, замовити).

Для економії на витратах під час перевірки сайту перед запуском користуються безкоштовними онлайн-сервісами та програмами для виконання технічного та SEO-аудиту. Зазвичай такі версії сервісів дають доступ лише до певної кількості аналітичних інструментів. Тому їх можна використати на старті роботи інтернет-ресурсу з метою усунення найбільш критичних помилок та підготовки до старту.

Зрозумілий та близький клієнту контент

Більшість сучасних онлайн-магазинів та платформ відійшли від рекомендацій стандартних текстових шаблонів. Експертний контент, що вирішує потреби споживача та відповідає його очікуванням — це шлях до порозуміння з потенційним клієнтом та підвищення його лояльності.

Є два способи наповнення сайту контентом:

 • створення текстів, відео та зображень самотужки, силами засновників бізнесу (або працівниками інтернет-магазину);
 • користування платними послугами авторів контенту.

Щоб заощадити та отримати дешевий контент, можна застосувати такі способи:

 • замовити на біржі контенту (написання текстів авторами-початківцями за невеликі гроші);
 • створення текстів за допомогою ботів, наприклад, від OpenAI (такий текст потребує редагування вручну, доопрацювання, а у деяких випадках додавання експертного бачення, тобто, без редактора та правок не обійтися).

Візуальна складова

Якісний візуальний контент є необхідним для створення емоційної складової продажів. Клієнт, який купує онлайн, орієнтується на власні естетичні вподобання, вау-ефект, який неможливо створити виключно за допомогою текстового опису. На відміну від магазину офлайн, у якому клієнт може взяти товар в руки та роздивитися, в інтернет-магазині він орієнтується на зображення, опис, відео. Презентація продукту за допомогою фото та відео необхідна, оскільки допомагає створювати емоційний відгук, підсилюють бажання купити.

Під час створення відеоконтенту можна зменшити витрати, відмовившись від залучення оператора та відеомейкера. Щоб зняти та змонтувати відеоролик про певний товар, достатньо телефону з якісною камерою, тихого приміщення та декількох джерел освітлення. Монтаж можна зробити у будь-якій програмі для редагування відео.

Дизайн магазину

Магазин, який має брендовий дизайн, запам’ятається клієнту швидше, ніж звичайна сторінка без унікальних виразних елементів або візуальних рішень. Якщо залучити команду дизайнерів та розробників до створення сайту неможливо (часто це дуже дорого), можна скористатися експрес-дизайнами інтернет-магазину.

Це рішення закриває одразу декілька питань:

 • створення та налаштування дизайну ключових сторінок та сторінок товарів фахівцем; хостинг;
 • система управління інтернет-магазином (CMS);
 • технічна підтримка й оновлення.

«Інтернет-магазин з дизайном на основі готової теми є швидким і дієвим інструментом, що дозволяє запустити продажі в інтернеті. Тому що не потрібно створювати з нуля, розробляти, прив’язувати до системи управління — тема дизайну вже готова. Кожна тема налаштовується під корпоративний стиль клієнта, під логотип, стилістику, кольори. Всі блоки можна дублювати в кожному місці сайту або прибирати чи міняти місцями. Це не шаблон, а «м’яка» тема, яка дозволяє кожному підприємцю, який хоче швидко запустити інтернет-магазин, не витрачати час на дизайн, а скористатися сучасним готовим рішенням і вже протягом тижня запустити магазин».

Алла Петриченко – співзасновниця Shop-Express. Експерт в області інтернет-маркетингу, інтернет-реклами для сайтів електронної комерції.

У такий спосіб можна отримати сайт з простим та зрозумілим інтерфейсом, вже інтегрований з платіжними системами та рекламними кабінетами Google Ads і Facebook. Все, що залишається — розвивати продажі, використовуючи подані інструменти. Це набагато простіше, ніж власними силами збирати команду та створювати сайт з нуля.

Налаштування таргетованої реклами

Допомагає генерувати трафік, тобто залучає на сторінку людей, які є вашими потенційними клієнтами. Метод доволі старий та перевірений часом, але лише за умови, що таргет налаштований правильно. Серед плюсів методу: буквально за декілька годин створена та запущена рекламна кампанія та трафік, а інколи — заявки та дзвінки від клієнтів вже у день старту.

«Якщо інтернет-магазин зроблений на сучасній платформі, наприклад Shop-Express, то в ньому вже є вбудованими інструменти для запуску торгових реклам і онлайн-маркетингу. Їх не треба технічно доробляти, тому є економія ресурсів для власника такого магазину» – прокоментувала Алла Петриченко.

Важливий нюанс: щоб кампанія була вдалою, доведеться розібратися у дрібницях таргетингу власними силами (що потребуватиме часу). Таким чином можна заощадити на оплаті послуг професійного таргетолога.

Сарафанне (WoM) радіо

Довіра до бренду чи товару певною мірою формується на підставі рекомендацій знайомих або відомих осіб. Саме через це реклама у блогерів дає такий потужний ефект. Інфлюенсер, який ділиться своїми враженнями від використання товару чи послуги, привертає увагу аудиторії та підвищує рівень довіри клієнта.

При застосуванні методів WoM (word of mouth або buzz marketing) потрібно забезпечити клієнтам умови для швидкого здійснення покупки. Для цього доведеться скерувати покупця на сторінку інтернет-магазину, маркетплейсу, сайту або профілю у соціальній мережі, де відбудеться безпосередньо процес продажу.

Цей спосіб просування може бути вигідним та недорогим за умови, якщо інфлюенсер користується продуктом за бартером. У такому випадку бренд не сплачує блогеру за рекламу, а лише надає конкретний товар або послугу за рекламу у блозі. Подібна реклама дає охоплення цільової аудиторії та підвищує конверсію через емоційну реакцію підписників.

Застосування методів SEO

SEO або пошукова оптимізація — це спосіб отримання безкоштовного трафіку з пошукових систем (його називають таким тільки через те, що власник бізнесу не сплачує за перехід ліда з реклами). Суть метода у тому, що користувач, який знаходить товар чи послугу в пошуку, є потенційним клієнтом.

Дешевим цей спосіб назвати важко, оскільки якісне SEO потребує значних вкладень. На початкових етапах застосування методів SEO заощадити можна хіба що на створенні контенту (тільки у тому випадку, якщо писати його самотужки). Однак у підсумку SEO дає стійкий ефект і має переваги перед платною рекламою, тобто продовжує приносити результати навіть коли роботи припинені або на паузі.

Отже, SEO — це раціональний підхід, який допоможе заощадити в майбутньому. Єдиним мінусом застосування є термін очікування перших результатів, який складає 4-6 місяців.

Медіамаркетинг

Це найбільш розповсюджений та «близький» сучасній аудиторії спосіб просування товарів та послуг. Кожен, хто переглядає ролики на YouTube або TikTok, отримує email-розсилки, слухає інтерв’ю та подкасти, читає публікації у соціальних мережах автоматично стає потенційним клієнтом інтернет-магазину чи довільного бренду. Методи медіамаркетингу допомагають реалізувати навіть дуже складні у просуванні та дорогі товари: обладнання, генератори, спеціалізовану техніку та інші.

Як скоротити витрати на розвиток онлайн-продажів за допомогою медіамаркетингу:

 • Застосувати безкоштовні сервіси для створення email-розсилок;
 • Самостійно створювати контент для Instagram, TikTok абo YouTube, знімаючи короткі відео на звичайний смартфон (монтаж у безкоштовних програмах обробки відео);
 • Систематично робити публікації у соцмережах або проводити трансляції у Facebook Live, залучаючи нових підписників (наприклад, якщо ваш магазин продає дитячі товари, можна запустити акцію на кшталт «товар за репост» за умови підписки на групу чи сторінку та репост публікації або ефіру);
 • Знімати вірусні відео (з метою збільшення аудиторії у соцмережах).

Реалізація товарів на маркетплейсах

Завдяки продажам через маркетплейси бізнес має можливість розширення аудиторії. Старт продажів на більшості подібних платформ простий — реєстрація запису користувача, внесення основних даних продавця та завантаження товарів. При такому способі продажів бізнес не мусить виконувати роботи з просування, тому що заохочення покупців стає завданням торгового майданчика. Однак за використання платформ все ж потрібно буде заплатити відсотком з продажу кожної товарної одиниці (на різних платформах свій розмір відсотка).

«Кожен інтернет-магазин, що прямо продає в інтернеті, шукає додаткові канали продажів, наприклад, маркетплейси, торгові товарні майданчики, такі як Google Shopping, Facebook. Звичні українські маркетплейси це Rozetka, Prom, Епіцентр та інші також дають можливість завантажувати свої товарні файли. Такий підхід дозволяє підприємцю знайти свою цільову аудиторію, створити найбільшу конверсію продажів і таким чином масштабувати бізнес. В класичному випадку, коли магазин створюється, не маючи інтеграції з маркетплейсами, зміна інформації і у магазині, і на маркетплейсі відбувається вручну (кожного разу при оновленні даних, зміні ціні і т.і.). Це довго, дорого та несе ризик задвоєння або некоректного занесення товарних одиниць.
Саме тому в інтернет-магазині має бути вбудована інтеграція його каталогу з маркетплейсами. В такому випадку оновлюватись інформація буде автоматично»

Алла Петриченко – співзасновниця Shop-Express. Експерт в області інтернет-маркетингу, інтернет-реклами для сайтів електронної комерції.

При використанні готових рішень, наприклад, шаблонів інтернет-магазинів, синхронізацію з маркетплейсом зазвичай виконує розробник магазину. Користувач отримує рішення з вже готовими робочими інтеграціями з гігантами електронної комерції. Оновлення відбуваються як в онлайн-магазині, так і на маркетплейсах — заощаджується час та ресурси, стає можливим швидке налаштування у всіх чинних каналах продажів, таким чином, можна продавати більше та ефективніше.

Висновок

Витрати на запуск інтернет-магазину цілком можливо оптимізувати завдяки двом факторам: максимальному залученням власних ресурсів (часу та вмінь працівників) та використанню безкоштовних або недорогих способів просування онлайн.

Існує й альтернативний спосіб розвитку та масштабування бізнесу без відволікань на технічні складнощі та пошук розробників. Це створення сайту для онлайн-продажів, який адаптується до фірмового стилю, містить інструменти для продажів, реклами та аналітики. Такий сайт сконструйовано на спеціальній платформі для інтернет-магазинів. Придбання такої послуги обійдеться значно дешевше, ніж оплата роботи різних фахівців: розробників, UX-дизайнера, копірайтера, маркетолога та SEO-фахівця.

Western Bid
Western Bid
Понад 20 років допомагаємо продавати та відправляти за кордон

Реєстрація на подію

Залишайте заявку на реєстрацію на подію

Дякуємо за заявку!

Протягом 2 робочих днів ми надішлемо Вам лист з подальшою інформацією на вашу пошту.

Oops! Something went wrong while submitting the form.

Інші новини та події

Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Новини
24 квітня, 2023

Зустріч з партнерами

Через регіональні обмеження ви не можете приймати PayPal-платежі в Україні, але ми це робимо для вас

Дізнатись більше
Fulfillment
06.06.2024

Послуги Фулфілмента (Fulfilment Services)

Які переваги існують при замовленні послуг фулфілмента (fulfilment services) у компанії Western Bid

Читати далі
PayPal
05.06.2024

Як отримати гроші на PayPal? Як вивести гроші з PayPal?

Як отримати гроші на PayPal, торгуючи з України, і як потім вивести гроші за продані товари, які були оплачені через PayPal?

Читати далі
Instagram
02.06.2024

Як продавати в Інстаграм з України

Як почати продавати в Інстаграм. Що продавати в Інстаграмі, і як підготуватися до продажів. Як продавати в Інстаграм у 2024-му році

Читати далі
Shopify
01.06.2024

Як українським продавцям на Shopify підключити Stripe через Western Bid

Підключення українських магазинів на Shopify до платіжки Stripe

Читати далі
Доставка
30.05.2024

Як дешевше відправити посилку до Німеччини

Скільки коштує надіслати посилку в Німеччину. Найдешевший спосіб відправити посилку з України через експрес та економ

Читати далі
Shopify
21.05.2024

Що таке Shopify? Переваги від Shopify Experts Western Bid

Що таке Shopify, чому Shopify це найкращий вибір, як знайти Shopify experts та інтеграція з Western Bid

Читати далі
PayPal
17.05.2024

Paypal в Україні

PayPal - що це? PayPal в Україні: як зареєструватися, як отримати гроші, як вивести гроші з PayPal.

Читати далі
Shopify
15.05.2024

Дропшиппінг на Shopify = $$$

Як почати дропшиппінг-бізнес на Shopify: покрокова інструкція від Western Bid. Дотримуйтесь кроків у статті, підключайтеся до нашої платформи, і заробляйте!

Читати далі
Поради
03.05.2024

12 порад для роботи з фулфілментом

Як правильно організувати роботу з фулфілмент-центром Western Bid у США

Читати далі
Amazon
25.04.2024

Як продавати на Амазон з України

Як продавати книжки та товари на Амазон, як почати продавати на Амазон з України успішно і без помилок з Western Bid

Читати далі
Поради
22.04.2024

Що продавати в Інтернеті

Що продавати в інтернеті у 2024 році. Що можна продавати в Інтернеті з дому. Що можна виробляти вдома і продавати з прибутком.

Читати далі
Nova Poshta
18.04.2024

Western Bid + Нова Пошта: міжнародна доставка за кордон у 2024 році

Нова пошта - міжнародна доставка: скільки коштує і як відправити посилку Новою Поштою

Читати далі
PayPal
15.04.2024

PayPal Україна: Як отримати гроші на PayPal за продажі

Як покупці Ваших товарів можуть оплатити їх через PayPal користуючись платформою Western Bid

Читати далі
Shopify
12.04.2024

Як просувати свій Shopify магазин

Чек-лист для просування магазину на Shopify. Маркетинг-стратегії розкрутки магазину

Читати далі
Fulfillment
10.04.2024

Фулфілмент для ecommerce: приховані переваги

Послуги фулфілмента для e-commerce бізнесу та інтернет-магазинів. Фулфілмент у товарці. Плюси фулфілмента.

Читати далі
eBay
05.04.2024

Як продавати на eBay з України у 2024 році

Що і як продавати на Ebay з України. Як почати продавати на Ебей. Тренди Ібей у 2024-му році

Читати далі
Fulfillment
02.04.2024

Фулфілмент для Інтернет Магазину та маркетплейсів

Фулфілмент центр для маркетплейсів та інтернет-магазинів у США: більше, ніж просто order fulfillment

Читати далі
Stripe
01.04.2024

Stripe Україна: доступний через WB!

Stripe Україна дуже потрібен продавцям на Shopify і на інших майданчиках в Інтернеті, адже забезпечує приймання оплат у США

Читати далі
Shopify
27.03.2024

Магазин на Shopify: Перші кроки

Відкриваємо магазин на Shopify разом. Базові кроки для відкриття магазину у 2024-му році

Читати далі
Shopify
26.03.2024

Shopify у 2024-му році. Підготовка до відкриття магазину

Готуйте свій магазин на Shopify до успішного запуску з нашими порадами та рекомендаціями.

Читати далі
Shopify
19.03.2024

Shopify: факти і цифри

Перспективи роботи на Shopify для підприємців: що очікувати від найбільшого конструктора магазинів

Читати далі
Shopify
19.03.2024

10 бестселерів на Shopify

Найбільш продавані категорії товарів на Shopify. Все про бестелери у 2024 році. Цифри та факти, які допоможуть Вам продавати ще успішніше

Читати далі
Shopify
30.11.2023

Shopify. Чого я навчився, запустивши більше 50-ти магазинів

Ця книга від Олександра Радіча – не тільки розбір платформи та технологій роботи з нею зі скрін-шотами, а й приклади, та практичні поради, досвід

Читати далі
Продажі
17.11.2023

Збільшіть свої продажі на Amazon завдяки ОптоМаркет

Революціонізуйте свої продажі на Amazon: відкрийте для себе ОптоМаркет від Western Bid!

Читати далі
Маркетинг
09.11.2023

Сім маркетингових засобів для збільшення продажів у 2024

Що, на думку десятків провідних галузевих фахівців, є запорукою вашого успіху в електронній комерції

Читати далі
Etsy
27.07.2023

Як виставити товари на продаж на маркеті ETSY?

Ви зможете опублікувати свій товар самостійно, якщо ви маєте магазин на Etsy, відновили закинутий або чийсь магазин або працюватимите на іншому магазині

Читати далі
Автоматизація
27.07.2023

Як автоматизувати торгівлю на Etsy, eBay, Amazon в KeyCRM.

Для тих, хто цінує свій час і не хоче витрачати багато часу на обробку і синхронізацію замовлень з Etsy, Ebay, Shopify, вести складський облік

Читати далі
Гроші
27.07.2023

Як заощадити гроші на запуску та розвитку онлайн-продажів.

На початкових етапах запуску онлайн-магазину у власників бізнесу виникає багато питань, і серед них питання про витрати на розвиток сайту та онлайн-продажі

Читати далі
Аналіз ринку
27.07.2023

Як проаналізувати ринок і визначити ціну товару.

Аналіз потрібно проводити для того, щоб дізнатися скільки було товарів продано, за якою мінімальною і максимальною ціною. Можна проаналізувати конкуренцію

Читати далі
Шахрайство
27.07.2023

Як захиститися від шахраїв?

Відмінною особливістю “нової хвилі” шахрайства є покупка товарів за допомогою PayPal-акаунта, доступ до якого був зламаний або вкрадений.

Читати далі
Податки
27.07.2023

Податок на цифрові послуги в Україні

З 1 січня 2022 року в Україні запроваджено податок на цифрові послуги, які надають компанії-нерезиденти країни, у тому числі й на послуги маркетплейсів.

Читати далі
Etsy
27.07.2023

Як розшифрувати рахунок Etsy?

Дізнайтеся що таке - Listing, Transaction, Marketing, Subscription, Tax, VAT. Та де знайти щомісячну виписку вашого магазину!

Читати далі
как продавать в фейсбуке, як продавати в фейсбуці, як продавати на фейсбуці, как продавать в инстаграм, як продавати в інстаграм, как начать продавать в инстаграм, что продавать в инстаграме, как продавать через инстаграм, що продавати в інстаграмі, что выгодно продавать в интернете в украине, что лучше продавать в интернете, что можно продавать в интернете, что продавать в интернете, що можна продавати в інтернеті, что выгодно продавать в интернете, що продавати в інтернеті, що вигідно продавати в інтернеті, что продавать, что можно продавать, що продавати в інтернеті 2024, що почати продавати в інтернеті, що найкраще продавати в інтернеті, які товари найкраще продаються в інтернеті, что можно производить дома и продавать украина, что продавать в интернете 2024, як продавати в інтернеті, как продавать в интернете, что можно продавать в интернете чтобы заработать, что можно производить дома и продавать, що вигідно продавати в інтернеті 2023, як навчитися продавати в інтернеті, как начать продавать в интернете, як продавати товари в інтернеті, як продавати товар в інтернеті, як почати продавати в інтернеті, що можна продавати, що продавати в інтернеті 2023, как продавать оптом, где продавать картины, где продавать вещи, що актуально продавати в інтернеті, где продавать оптом, что можно продавать чтобы заработать, що зараз актуально продавати в інтернеті, что можно продавать своими руками, що краще продавати в інтернеті, що зараз вигідно продавати в інтернеті