Ми помітили, що останнім часом почастішали випадки шахрайства з акаунтами покупців в системі платежів PayPal. Відмінною особливістю “нової хвилі” шахрайства є покупка товарів за допомогою PayPal-акаунта, доступ до якого був зламаний або вкрадений.
Шахрай отримує доступ до акаунту західного покупця, змінює адресу доставки на власну, і купує товар, направляючи його на свою адресу. Як правило, справжній власник акаунту виявляє незаконну оплату, скаржиться у свій банк-емітент картки, прикріпленої до акаунту в PayPal, і в PayPal відкривається справа (чарджбек), яку продавцеві товару практично неможливо виграти.
{wrap--two-columns}
{wrap--column-part}
ЯК ВИЗНАЧИТИ ШАХРАЙСТВО?
{/wrap--column-part}
{wrap--column-part}
Як правило, шахрай може швидко і без особливого клопоту змінити в чужому акаунті PayPal тільки адресу доставки. Решта змін пов’язані з низкою перевірок, що пройти не так-то й просто. Тому найбільш помітною рисою шахрайської покупки є відмінність прізвища власника акаунта від прізвища одержувача покупки. Нижче наведено скріншот з Особистого Кабінету клієнта Western Bid із зазначенням однієї з шахрайських оплат.
{/wrap--column-part}
{/wrap--two-columns}
На цьому прикладі видно, що власник акаунта — житель західної країни (скоріш за все — Німеччини), а одержувач — мешканець Росії.
Ще однією ознакою шахрайства може бути наявність e-mail в країні, відмінній від країни доставки. На вищевказаному прикладі видно, що e-mail користувача знаходиться в німецькій зоні інтернету (.de), а одержувач, знову ж таки — з Росії.
Третьою ознакою може бути наявність адреси одержувача в країні, на яку юрисдикція PayPal або не поширюється взагалі, або поширюється дуже обмежено. Як правило, це країни Африки (особливо Сомалі), Близького Сходу (крім Ізраїлю), Азії (крім Китаю та Японії), Латинської Америки (особливо Венесуела) і країни колишнього Радянського Союзу (крім країн Євросоюзу).
Кожна з цих ознак вказує на можливе шахрайство, а наявність всіх трьох ознак означає, що найкращим варіантом є відмова від угоди і повернення грошей. Краще повернути гроші до того, як в PayPal буде відкритий чарджбек, оскільки вартість чарджбек в PayPal становить $ 10.00, і при поверненні грошей не повертаються ані комісія PayPal, ані комісія Western Bid.
{wrap--two-columns}
{wrap--column-part}
ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ТАКОГО ШАХРАЙСТВА?
{/wrap--column-part}
{wrap--column-part}
Ось список необхідних дій, які допоможуть вам уникнути шахрайства:
{/wrap--column-part}
{/wrap--two-columns}
Пам’ятайте, що шахрай може прив’язати вкрадений PayPal-рахунок до будь-якого, в тому числі — і до свого особистого EBAY-аккаунту, і навіть залишити вам позитивний відгук. Тому наявність позитивного відгуку ніяк не вплине на рішення PayPal в разі відкриття чарджбек за шахрайською транзакцією.
Будьте уважні, і вдалих вам торгів!
Реєстрація на подію
Залишайте заявку на реєстрацію на подію