Митні збори

Мито – це обов’язковий платіж, який стягується митними органами будь-якої держави в зв’язку з переміщенням товарів через митний кордон. Сплата мита – обов’язкова умова ввезення або вивезення будь-якого товару. У кожній країні існують свої особливості митного оформлення, власні митні ставки, і навіть митні ліміти для безмитного ввезення товарів і поштових відправлень.

При відправленні посилки в будь-яку країну необхідно вивчити, який метод оцінки використовують митні органи, який ліміт безмитного ввезення в цій країні. Слід також звернути увагу на те, що крім митних зборів товар може обкладатися податком з продажів.

У більшості країн посилки, вартість яких не перевищує поріг для безмитного ввезення, не обкладаються митним збором та податком з продажів. Уважно вивчайте актуальну інформацію про митні ліміти та умови митного очищення в Інтернеті.

Митні органи в роботі використовують два основні методи:

  1. Метод оцінки CIF (вартість + страхування + доставка) – сума митного платежу розраховується не тільки з вартості товару, але і з вартості доставки і страхування.
  2. Метод оцінки FOB (декларована вартість, без урахування доставки і страхування) – сума митного платежу розраховується тільки від вартості товару, що ввозиться.

Для наших клієнтів це означає, що:

  • При оформленні відправлення в країни за методом оцінки CIF слід включати вартість доставки в інвойс (поставити відповідну галочку “включити вартість пересилки в інвойс” на останній сторінці).
  • Рекомендується повідомляти покупцеві про межі для безмитного ввезення у його країну, подібне інформування значно знижує ймовірність відмови покупця від оплати митних зборів його країни і повернення посилки. Що можна написати покупцеві, читайте тут.
З 1 січня 2021 року Великобританія вводить нову схему роботи з імпортом. Зокрема скасовано правило про звільнення від сплати ПДВ у відношенні імпортованих до Великобританії невеликих партій товарів вартістю до 15 фунтів стерлінгів.

У зв’язку з цим нововведенням eBay з 1-го січня 2021 року буде збирати і перераховувати ПДВ на товари і партії товарів загальною сумою до 135 фунтів стерлінгів, що імпортуються до Великобританії і реалізовані покупцям.

Якщо у вас немає ідентифікатора платника ПДВ Великобританії, вам нічого робити не потрібно. В цьому випадку ebay самостійно, якщо покупець з Великобританії, додасть VAT до ціни. Більш детальну інформацію можна знайти тут.

Якщо ви є платником податків у Великобританії необхідно:

1. У графі вибору країни, вибрати United Kingdom
2. Ввести ваш VAT number

Дану інформацію потрібно додати в усі існуючі у вас оголошення на ebay.co.uk. Також на маркетплейсах ebay.com, ebay.de в особистому кабінеті ви можете встановити податковий номер для кожної країни. Встановіть його для Великобританії. Пряме посилання на розділ, де необхідно внести зміни, тут.

money_to_monobank_account

На маркетплейсі ebay.com, ebay.de в особистому кабінеті ви можете встановити податковий номер для кожної країни або його відсутність. Для Великобританії в налаштуваннях магазину вам також потрібно:

1. У графі вибору країни, вибрати United Kingdom
2. Натиснути кнопку “I am not VAT registered”.

 

Позначиться нововведення і на продавцях, що мають магазини на Etsy. Так, з 1 січня 2021 року Etsy буде стягувати ПДВ з покупців з Великобританії за замовлення, що відповідають наступним критеріям:

  • Товар відправляється з-за меж Великобританії.
  • Загальна вартість посилки (без урахування доставки) не перевищує 135 фунтів стерлінгів.
  • Для товарів вартістю менше 135 фунтів стерлінгів покупці з Великобританії побачать ціни з урахуванням ПДВ при перегляді оголошень в пошуку і перегляді, а також на сторінці оголошення. Сума ПДВ, зазначена перед покупкою, є приблизною. Остаточна сума ПДВ буде розрахована при оформленні замовлення.

Якщо покупка вашого покупця відповідає вимогам для сплати ПДВ Etsy, обов’язково додайте пакувальний лист в посилку. У пакувальному листі вказана остаточна сума ПДВ, що стягується Etsy. Детальніше – в правилах маркетплейсу.

Також попросіть вашого покупця вказати VAT номер і впишіть його в рядок з адресою при відправці товару.

Зверніть увагу: у зв’язку зі змінами, впровадженими на Etsy, реєстрація нових магазинів з країн СНД на цьому майданчику тимчасово припинена. Western Bid працює над вирішенням цього питання, і в самий найближчий час ми запропонуємо кілька варіантів реалізації ваших товарів на Etsy. Будь ласка, слідкуйте за актуальними новинами тут.

При оформленні доставки у Великобританію, необхідно докласти ордер з eBay або Etsy, а також вписати VAT номер в рядок з номером квартири, щоб співробітники митниці бачили, що VAT оплачений. Якщо покупець номер не надав, вказувати його не потрібно, так як він є не у всіх.

 

Доставку до Великобританії рекомендуємо оформляти через зовнішній товар. Необхідно вказати:

  • вартість товару (як вона вказана на торговому майданчику);
  • вартість доставки (обов’язково при експрес-доставці).

В цьому випадку в інвойсі відобразиться вартість товару, до оплати VAT (ПДВ) і окремо вартість доставки.

Послуги брокера, мито і ПДВ нараховуватимуться на суму CIF (вартість + страхування + доставка).

money_to_monobank_account

Якщо у вас залишились запитання, скористайтеся пошуком

Search
Generic filters

Або зверніться до служби підтримки за безкоштовним номером в Україні:
0 800 211 581

для дзвінків із-за кордону:
+38 094 710 45 66

(оплата згідно тарифів операторів зв'язку)

в робочі дні з 10:00 до 21:00 за Києвом